سلام ، طبق روال هر از گاهی مطلبی خارج از حیطه گل و گیاهی می نویسیم.  

چند روز پیش حالم بدجور گرفته بود . کلا ادمی هم هستم که زیاد حرف بقیه روم اثر نمی کنه و هروقت تو تلویزیون یا رادیو یا تو کتابا مطالبشون رو می بینم یا می شنوم یک کلام با خودم می گم " این چرت و پرتا چیه " 

یک روز واقعا حال جالبی نداشتم ( کمبود وقت و داشتن کار زیاد ) 

با خودم گفتم امیرحسین بیا یکبار هم شده مثل آدم گوش کن ببین چی میگن . 

امتحانی یک ویس رو از ناکجا  کانال تلگرام دانلود کردم و شروع کردم به گوش دادن . 

باورم نمی شد که اینقدر من از این ویس متاثر بشم . 

چندی از حرفای ایشون رو می نویسم تا شما هم اگر دوست داشتید استفاده کنید ( برای بچه های کنکوری مخصوصا خوبه )

سخن انگیزشی

به نام خدا

دوست گلم ، وقتی هدفی توی سرت داری دو راه پیش روت نیست . یا باید بری و تا آخر انجامش بدی ، یا کلا انجام ندی و بی خیال این هدفه بشی .  پس اگه وارد شدی تا آخر باید ثابت قدم بمونی  . تو این راه کم کاری کردن ( مثلا من ۳ ساعت درس بخونم ، ۲ ساعت با گوشیم ور برم ، باز یک ساعت درس بخونم ) عین کار نکردنه.  پس اول تکلیفت رو با خودت مشخص کن . مطمئن باش مکانیسم بدن ما به شکلی هست که خودش رو با هر شرایطی وفق میده . باور کن منه نویسنده هم  یک ماه مطالعه با ۱۶ ساعت درس خوندن در روز رو هم تجربه کردم و نه تنها خسته نشدم ، بلکه هر روز مصمم تر از روز قبلم درس می خوندم . 

دنیا و هرچیزی که خدا آفریده ، برحسب انرژی بوده . این رو علم ثابت کرده . اگر تو یک جسم رو میبینی،  قبلا انرژی بوده و یا اگر یک جسم تحلیل میشه ، به انرژی تبدیل میشه ‌. ( E = MC² ) پس تمام دنیا انرژیه و این انرژی قابلیت انتقال داره.  

تا به حال براتون سوال نشده چرا در مکه فرودگاه نیست ؟   

به نظرتون خوششون میاد حجاج رو ببرن جده ، بعد با اتوبوس بیارن مکه ؟ دلیل چیه ؟ ها ؟ 

علم ثابت کرده مکه نقطه ثقل زمین و دارنده بیشترین انرژی ممکنه . بالای کعبه،  به قدر انرژی داره که اگر هواپیما از شعاع چند کیلومتری اون رد بشه ، دچار اختلال و سقوط میشه . هیچ پرنده ای توان پرواز بالای مکه رو نداره . اینا رو علم ثابت کرده ها . از خودم نمی گم.  

به نظرت چرا ما رو به قبله نماز می خونیم ؟ چرا توصیه کردن سر وقت بخونیم؟ حتما خود خدا هم می خواد این انرژی به ما منتقل بشه . 

ببین خدا خودش میگه هر کاری دارین ، سعی کنید به مکه برین و ۷ دور ، دوره کعبه بچرخین.  من نمی دونما ولی مطمئنم حتما دلیلی داشته که خدا گفته . نمی دونم شاید با اون هفت دور انرژی زیادی به ما منتقل میشه.  

بزار یک مثال دیگه بگم .  تو هندوستان یک شهری هست به اسم جینداشاپور،  همه ی مرتازای هندی اونجا زندگی می کنن . وقتی میری میبنی یکی با یک بشکن قطار رو نگه داشته ، یکی رو هوا معلقه و . 

به نظرت چه جوری ممکنه ؟ چیزی به جز انرژی می تونه باشه ؟ 

ببین وقتی میبنی چند نفر دارن ذکر میگن ، باور کن اینها چیزی جز انرژی درونی نیست.  

ببین من ازت نمی خوام به جادو و جمبل باور بیاری ، فقط می خوام بهت بگم تو با داشتن انرژی می تونی هر کاری انجام بدی و جسمت رو برده خودت بکنی . 

ببین بزار برای تو کنکوری که داری گوش می دی یک چیز بگم . تا کنکور ۹۸ ، کمتر از ۴۰ روز مونده . آیا تو میتونی زمان کنکور رو جلو تر ببری ؟ یا مثلا می تونی خودت به عقب برگردی؟ 

می بینی که نمیشه ولی میتونی با افزایش سرعتت،  زمان بیشتری بدست بیاری . زمانای قدیم فاصله دو تا شهر رو با الاغ میرفتن و دو روز تو راه بودن . الان با هواپیما به نیم ساعت به اونجا میرسن . آیا مسافت تغییری کرد ؟ 

خیلی ها میان پیش من ، به من میگن حالا فکر کن  مثلا ما پزشک شدیم ؟ آخرش که چی  ؟ 

یک جور حرف میزنن انگار عالم و فیلسوف و از خود گذشته شدن.  اخه عزیز من تو باید اون دنیات رو هم با این دنیا بسازی ‌. خدا تو رو نیافریده که دست رو دست بزاری تا بمیری و بری اون دنیا ؟ ها ؟ پس مفهوم این دنیا چیه ؟  

ببین با خودت فقط یک چیز رو بگو.  اینکه من می خوام اولین نفری باشم که تو ۴۰ روز کنکور رتبه آورد.  اصلا بینم ، کی گفته کنکور ۹ ماه وقت می خواد ؟ تو میتونی تو ۴۰ روز  رتبه بیاری ! 

تو همونی  هستی که تو امتحانای مدرسه شب قبل کولاک میکردی و درس ۹ ماهه رو به دو شب میبستی  . الان اوضاع همون اوضاعه  ، 

من با این حرفا خواستم بگم تو میتونی همون آدم قبلی بشی . همونی که روز اول با انرژی می خواست شروع کنه . 

پس همین الان شروع کن به بکوب خوندن ، بدون وقفه ، مطمئن باش هم بدنت و هم خدا بهت کمک می کنن . در این زمان اصلا به این فکر نکن که کنکورت چه تاریخیه ! فقط سعی کن بخونی و دست از تلاش نکشی ‌ 

مطمئن باش برای هرکاری ، هیچ وقت دیر نیست . ما انسان هستیم و میتونیم تو کم ترین زمان ممکن ، بهترین تصمیمات و سخت ترین کار ها رو بکنیم . 

ما اشرف مخلوقاتیم . اینو هیچ وقت فراموش نکن 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها